675237

Rok 2001. To czas, kiedy światło dzienne ujrzały takie filmy jak K-Pax, Piękny Umysł, Poranek Kojota czy Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Czas, kiedy w Polsce emitowana była pierwsza edycja Big Brothera, a piłkarska reprezentacja po latach posuchy zdołała wywalczyć awans na mistrzostwa świata. My jednak pamiętamy ten rok z zupełnie innego powodu. Właśnie wtedy swoją premierę miał Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia.

Można się oczywiście spierać o to, czy był to film wybitny czy jedynie bardzo dobry, ale faktem jest, że odcisnął na popukulturze, a w nieco mniejszym zakresie, na naszym postrzeganiu fantasy i całym życiu wielkie piętno. Mistrz Tolkien stworzył piękny świat, który został następnie przeniesiony w brawurowym stylu na duży ekran. Całość do dziś wzbudza spory zachwyt, nie tylko u nas, w gronie geeków i maniaków dobrego kina.

Tak się składa, że od czasu premiery Drużyny Pierścienia minęło już osiemnaście lat, co oznacza, że film osiągnął pełnoletność. Kiedy to minęło? Jak dziś wspominamy to dzieło? Czy przetrwało próbę czasu? Za co kochamy je najbardziej? Właśnie o tym wszystkim porozmawialiśmy w tym materiale.

Skoro okazja jest szczególna, to uznaliśmy, że wymaga ona specjalnej oprawy. Chcieliśmy więc zaprosić Was do zabawy i zaproponować konkurs, w którym będzie można zdobyć tematyczny gadżet? Jaki to konkurs? Co trzeba zrobić, by zgarnąć nagrodę? Wszystkiego dowiecie się oglądają film ;]

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s